Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Facebookta Mağaza Nasıl Açılır? Facebookta Satış Yapmak

Facebookta Mağaza Nasıl Açılır? Facebookta Satış Yapmak
Facebookta Mağaza Nasıl Açılır? Facebookta Satış Yapmak
22/08/2020
0 Yorum
Ö.Faruk
6326

Facebookta mağaza açarak satış yapmak oldukça kolaydır. Öncelikle Facebookta mağaza konusunda şunlara değinmek istiyorum. İnternet ve sosyal platformlar hepimizin hayatına yerleşmiştir. Bu nedenle birçok konuda olduğu gibi ticaret de dijital ortama taşınmıştır. Facebook satış yapılabilecek sosyal mecralardan birisidir. Günümüzde birçok kişi Facebook hesabına sahiptir. Facebook sayesinden mağazanızı milyonlarca kişiye duyurabilir ve güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Facebook üzerinden mağaza açmak için izlenmesi gereken yollar vardır.

  • Facebook ile bağlantılı e-Ticaret sitesine sahip olmak ister misiniz? Sürecin tüm aşamalarında Penta Web Yazılım olarak yanınızdayız! Ücretsiz olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz! İster telefondan, ister mail isterseniz ofisimize gelerek! 

Facebook’tan satış yapma işlemi doğrudan Facebook üzerinden gerçekleşmemektedir. E-ticaret sitenize vereceğiniz linkler sayesinde kullanıcılar sitenize yönlendirilecektir. Satın alma işlemi e-ticaret siteniz üzerinden devam eder.

Facebook’tan Nasıl Mağaza Açabilirim?

  • İlk olarak bir Facebook sayfasına ihtiyacınız var. Dilerseniz kendinize ait olan Facebook hesabınızı da mağazaya dönüştürebilirsiniz. Mağaza hesabına sahip olmak için;
  • Kullanıcı adı ve şifrenizle birlikte Facebook hesabınıza giriş yapın.
  • Mağaza sekmesine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan sözleşmeyi kabul edip ilerle tuşuna basın.
  • İlerlediğiniz zaman Facebook şifrenizi tekrar girmeniz istenebilir.
  • Karşınıza çıkan sayfada “Başka Bir İnternet Sitesinde Alışveriş” seçeneğini işaretleyin.
  • Sayfanızın linkini ürünleri eklerken ayrıca girmeniz istenecektir.
  • Kullanmak istediğiniz para birimini seçin. Para birimi seçerken dikkatli olmalısınız. Çünkü Facebook mağazanızı açtıktan sonra para birimini değiştiremezsiniz. Hesabı silip tekrar oluşturmanız gerekecektir.

Facebook’tan Mağaza Sahibi Olmak Yasal Mı?

Facebook’tan mağaza açmak yasal bir işlemdir. Mağazanızı Facebook’tan açıp satış yapmak ile fiziki bir mağaza açmak arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Ayrıca vergi ödemeleri ve hukuki açıdan Instagram ve Facebook üzerinden satış yapmak aynıdır. Ticari süreç aynen devam etmektedir. Eğer ticari bir kimliğiniz yoksa bunun için şahıs şirketi kurmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz şahıs şirketi nasıl kurulur yazımızı okuyabilirsiniz.

Facebook Üzerinden Satış Nasıl Yapılır?

Facebook mağazanı içerisinde Facebook mağaza, Facebook satış mağazası, online satış, Facebook dükkan veya Facebook shop isimlerinden herhangi birisiyle bir sekme oluşturabilirsiniz. Bu sekme içerisinde Facebook’tan satmak istediğiniz ürünlerinizi sergileyebilirsiniz. Burada potansiyel müşterileriniz ürünlerinizi inceler ve özelliklerini okurlar. Beğenilen ve bedeni bulunan ürünler için satın al seçeneğine basıldığında satış süreci e-ticaret sitenize taşınır.

Facebook’ta Satış Yapabilmek için Öneriler

E-ticaret sitesi, Instagram, Facebook veya herhangi bir platform fark etmeden orasının sizin mağazanız olduğunu benimsemelisiniz. Nasıl ki fiziki bir mağazaya özen gösterip pazarlamak için müşterilerinizle sürekli iletişimde bulunuyorsanız dijital mağazanız için de aynı özeni göstermelisiniz. Örneğin, ürün açıklamaları konusunda oldukça dikkatli olmalısınız. Yanlış yazdığınız özellikler ilerleyen dönemlerde aleyhinizde sonuçlar verebilir. Dikkatli olmalısınız. Müşterilerinizin yalnızca bu bölümü okuyarak bilgi edineceğini farkında olmalısınız. Bu nedenle kısa, açıklayıcı ve ağdasız bir dil kullanmalısınız.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konu ise mağazanız için kullanacağınız görsellerdir. Ürünün en güzel halini müşterilerinize yansıtmalısınız. Kullanıcıların dikkatini çekecek ilk şey ürün görselleridir. Eğer bir kıyafet mağazası açmışsanız manken kullanmaya özen göstermelisiniz. Ürünlerinizin askıdaki fotoğraflarındansa manken üzerindeki fotoğrafları müşteriler tarafından daha hoş karşılanacaktır. Ayrıca ürünlerin en gerçekçi halini resmetmelisiniz. Ürün ile fotoğraf birbiri ile bağdaşmadığı zaman müşteri kaybetme olasılığınız ne yazık ki yüksek olacaktır.

Ürünlerin fiyatlarını mutlaka doğru girmelisiniz. Facebook mağazanızda farklı e-ticaret sitenizde farklı fiyatlar müşterileriniz tarafından hoş karşılanmayacaktır. Ayrıca Facebook mağazanızdan herhangi bir ürünü beğenen müşteri e-ticaret sitenize yönlendirildiğinde ödeme noktasında çıkacak sürpriz bir fiyat üründen vazgeçilmesine sebep olabilir.

Yazıya Puan Ver
4 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: facebook