Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Hazır Web Tasarımı Neden Tercih Etmemelisiniz?

Hazır Web Tasarımı Neden Tercih Etmemelisiniz?
Hazır Web Tasarımı Neden Tercih Etmemelisiniz?
20/07/2021
0 Yorum
Musa C.
764

Hazır web tasarım son zamanlarda pek çok kişinin ilgisini çeken ancak web siteniz için zarar veren tasarımlar olarak ifade edilmektedir. Hazır web tasarım siteleri, bir şablon olarak hazır olan ve bireylerin kullanımına sunulan web tasarım çalışmaları olarak bilinmektedir. Hazır web tasarımın web sitelerine verdiği çeşitli zararlar ve sahip olduğu çeşitli dezavantajlar vardır. Peki, bu dezavantajlar nelerdir? Gelin tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

Hazır Web Tasarımın Dezavantajları

Web sitesi için önceden var olan bir çerçevenin hazır temaya dahil edilmesi başta avantaj olarak belirtilse de şüphesiz iki ucu keskin bir kılıçtır. Bu doğrultuda hazır temanın sahip olduğu dezavantajlar aşağıdaki gibidir.

Özellikle özel tasarımla karşılaştırıldığında esneklik yoktur. Bu, web siteniz hazır tema ile oluşturulmuşsa büyüyüp gelişemeyeceği anlamına gelir. Bilinmeyen bir geliştiricinin tasarladıklarıyla sınırlı olduğunuz için web sitenizin genişlemesi için kelimenin tam anlamıyla yer yoktur. Web siteniz için kendi fikirlerinizi tasarladıysanız, hedefinizden büyük ölçüde ödün vermeye hazır olmalısınız. Konseptleriniz üzerinde büyük fedakarlıklar yapmayı bekleyin.

Geliştirici sizin tarafınızdan bilinmediği için tema için destek bulmak inanılmaz derecede zor. Halihazırda size verilenlerden en iyi şekilde yararlanmanız ve kendi hırslarınızdan vazgeçmeniz gerekecektir. Bu tutum tam olarak başarılı bir girişimcinin sahip olduğu yenilgici tutum değildir.

İşletmenizin özel ihtiyaçları düşünülerek oluşturulmamıştır. Bu temalar, onları binlerce başka yüzü olmayan insanı barındırmak için yaratan bilinmeyen bir kişi tarafından önceden geliştirilmiştir. Bu nedenle, temanın, büyük olasılıkla işinizin gereksinimlerini karşılayamayacağı noktaya kadar basitleştirilmiş en düşük ortak payda şablonu olmasını bekleyebilirsiniz. Esasen sizin için değersiz olan, tatmin edici olmayan bir web sitesi oluşturma konusunda gerçek bir risk altındasınız.

Web sitenizin işlevselliğini sağlamak için sürekli bakımın yanı sıra sık güncellemeler gerekir, çünkü hazır tema ile birçok hata olasılığı çok gerçektir. Wordpress güncellemeleri sık sık yayınlanır ve bu nedenle, uyumluluk sorunlarıyla mücadele etmek için tema işlevlerinin sık sık güncellenmesi gerekir. Yaralanmaya hakaret eklemek için, hazır temaların bazıları zamanında güncelleme sunmuyor ve bu da ölümcül hatalara neden oluyor.

Temalar genellikle doğası gereği farklı olan çok sayıda web sitesi için geliştirilir. Aynı tema, e-ticaret ve otel rezervasyonundan standart portföy sitelerine kadar geniş bir web sitesi koleksiyonuna uygulanabilir. Bu çok farklı ihtiyaçları karşılamak için, hazır temalar genellikle kendi web siteniz tarafından asla kullanılmayacak çok sayıda eklenti, özelleştirme ve ince ayar ile yüklenir. Bunlar, web sitesinin cms panosunu büyük ölçüde karmaşıklaştırır ve web sitesinin hızını, güvenliğini ve sürdürülebilirliğini tehlikeye atar. Uzun vadede, hazır temalar hem etkinlik hem de bakım açısından ısmarlama emsallerinden çok daha pahalıya mal olma eğilimindedir.

Hazır Web Sitelerinin SEO’ya Etkisi

Web sitenizin seosu zarar görecektir. Tüm önde gelen arama motorları, hedef kitlelerini memnun etmek için benzersiz, yenilikçi web sitelerini ve hizmetleri tanıtmayı tercih eder. Bu nedenle özel tasarım web sitelerini sıradan bir siteden daha fazla tanıtmaya meyillidirler. Hazır şablonlar genellikle çoğaltılır ve binlerce kişi tarafından kullanılır. Bariz nedenlerden dolayı, arama motoru algoritmaları bu tür siteleri desteklemez. Bu, hazır bir tema kullanırsanız, alanınızdaki bir işletme için çevrimiçi arama yapıldığında web sitenizi bulmanın daha zor olacağı ve rakip işletmelerin bir arama motorunun sonuç listesinde sizinkinden daha üst sıralara yerleştirileceği anlamına gelir.

Yazıya Puan Ver
0 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: