Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Web Tasarım Çalışmaları Google’da Sıralamanızı Nasıl Etkiler?

Web Tasarım Çalışmaları Google’da Sıralamanızı Nasıl Etkiler?
Web Tasarım Çalışmaları Google’da Sıralamanızı Nasıl Etkiler?
14/07/2021
0 Yorum
Musa C.
826

Web tasarım çalışmaları ve web siteleri Google gibi arama motorlarında görünür olabilmeniz için geliştirilmektedir. Bir web sitesine sahip olmadan Google’da görünür olmanız mümkün değildir. İnternetin gelişmesi ve teknolojinin insan hayatında son derece önemli bir hale gelmesi ile beraber pek çok kavram meydana gelmiştir. Web tasarım, web sitesi ve web yazılım gibi kavramlar bunlar arasında yer almaktadır. Söz konusu kavramlar dijital iletişimin getirilerinden olmakta olup bireylerin Google’da görünebilir olması için önemlidir.

Ancak hazırlanan web tasarım çalışmaları ve web sitelerinin Google’da görünür olması için bazı kriterlere uyması gerekmektedir. Bu kriterlerin genel ismini SEO olarak adlandırabilmemiz mümkündür. Şimdi gelin SEO ile ilgili tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO arama motorlarında web sitelerinin ön sıralara çıkması için kullanılan bir tekniktir. Web sitelerinin SEO uyumlu olması web siteleri arama sonuçlarında ön sıralara yerleşerek daha fazla kullanıcıya ulaşma imkanı sunar. Web sitelerinin SEO uyumlu olması için bazı kriterler gereklidir. Google gibi arama motorlarının SEO için pek çok kriteri vardır. Peki, bu kriterler nelerdir?

Google’ın Beklentisi İç SEO Kriterleri

Web sitesi tasarlanırken ve yayına hazırlanırken dikkat edilmesi gereken nokta iç SEO diye isimlendirilen site içi optimizasyonudur. Web sayfalarının site içi optimizasyonuna uygun bir biçimde tasarlanması ve bu sayfaların bir mantık çerçevesinde birbirine bağlanması gerekmektedir.

İç SEO’da Dikkat Edilmesi Gereken Kriterleri

Google’ın web sitelerinden istediği SEO kriterleri aslında 200’den fazladır. Ancak listeyi çok karmaşık bir hale getirmeden oluşturmak gereklidir. Bu kriterleri aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

  • Web sitenizin URL bağlantısında web siteniz ile ilgili anahtar kelime mutlaka olmalıdır. Anahtar kelimeler SEO için en önemli kriterlerdendir. Bu nedenle firmanız ya da web siteniz ile ilgili yanlış anahtar kelimeler kullanırsanız doğru hedef kitleye ulaşmanız mümkün olmayacaktır.
  • Web sitelerin Title olarak adlandırılan başlık kısmı içinde uygun anahtar kelimeler kullanmanız gereklidir.
  • Description olarak isimlendirilen açıklama alanı anahtar kelimelerin kullanılması gereken bir diğer alandır. Bu alanda uygun anahtar kelimelerin doğru bir şekilde kullanılması web sitenizi arama sonuçlarında en üst sıralara çıkmanızı sağlayacaktır.
  • Web sitenizde yer alan anahtar kelimeler kısmına da web siteniz için en uygun anahtar kelimeleri girerek web sitenizi arama motorlarında en üst sıralara çıkabilirsiniz.
  • Web sitenizde bulunan alt etiketlerini de mutlaka kullanmanız gerekmektedir.

Bu kriterlere ek olarak web sitenizin hızı, yüklediğiniz fotoğrafların ve dosyaların sıkıştırılması olması da en mühim konulardandır.

 

Site Dışı SEO

Site dışı SEO fazlasıyla uzmanlık gerektiren bir konudur. Site dışı SEO çalışmalarının alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Bu nedenle kaliteli bir site dışı SEO hizmeti almak istiyorsanız mutlaka iyi bir araştırma yapmalısınız ve uzman kişiler ile çalışmalısınız.

Web Sitenizi Google’da Görünür Kılmak

Web sitenizin Google’da ve diğer arama motorlarında görünebilir olması için yukarıda bahsedilen iç SEO ve dış SEO kriterlerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Söz konusu kriterler ile ilgili detaylı bir araştırma yaparak ya da bu işin ehlinden danışmanlık hizmeti alarak Google’da üst sıralarda yer alabilirsiniz. Bu noktada firmamız ile iletişime geçerek site içi ve site dışı SEO ile ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek bu hizmetlerden de en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Yazıya Puan Ver
0 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: