Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Microsoft, 2021'de Internet Explorer ve Edge'e veda edecek

Microsoft, 2021'de Internet Explorer ve Edge'e veda edecek
Microsoft, 2021'de Internet Explorer ve Edge'e veda edecek
20/08/2020
0 Yorum
Musa C.
2133

Microsoft, yaklaşık dört yıl önce Internet Explorer markasını öldürdü ve Windows 10 için modern tarayıcısı olarak Edge'i seçti. Internet Explorer, Windows için alt yapı ve iş uyumluluğu için devam etti, ancak Microsoft onu yeni web standartlarıyla maalesef desteklemiyor . Microsoft’un Windows bölümünde bir siber güvenlik uzmanı olan Chris Jackson, şimdi "Internet Explorer’ı varsayılan tarayıcınız olarak kullanmanın tehlikeleri" olarak adlandırdığı şeyi özetledi.

GÜVENLİ DEĞİL

Çoğu tüketici büyük olasılıkla Chrome, Firefox veya Edge kullanıyor olsa da, bazı işletmeler hala modernize edilmemiş eski web uygulamaları için Internet Explorer'a güveniyor. Microsoft, işletmeleri eski web uygulamalarını iyileştirmeye zorlamak için birçok farklı yol denedi, ancak BT yöneticileri doğal olarak yıllar boyunca Internet Explorer'ı ve çeşitli uyumluluk modlarını kullanma yoluna gittiler. Windows 10'da Internet Explorer 11, BT yöneticilerinin web standartlarının eski sürümlerini kullanmak istedikleri siteleri eklemesi için Kurumsal Mod kullandılar.

2021 DE VEDA EDİYOR !

 Ama gel gelelim günümüze :)  önümüzdeki yıl Microsoft 365 uygulamaları ve hizmetleri genelinde Internet Explorer 11 desteğini sona erdirecek. Tam olarak bir yıl içinde, 17 Ağustos 2021'de, Internet Explorer 11 artık Microsoft’un Office 365, OneDrive, Outlook ve daha fazlası gibi çevrimiçi hizmetleri için desteklenmeyecek. Microsoft ayrıca bu yılın ilerleyen günlerinde Microsoft Teams web uygulamasıyla Internet Explorer 11 desteğini sona erdirecek ve destek 30 Kasım'da sona erecektir.

Internet Explorer 11'in kurumsal kullanıcılarını zorlamak hala biraz zaman alacak olsa da, Microsoft, Chromium tabanlı Microsoft Edge tarayıcısındaki yeni Internet Explorer eski modunun yardımcı olacağını umuyor. Microsoft, Windows 10'da Internet Explorer 11 desteğini tamamen bırakana kadar, işletmelerin Internet Explorer için özel olarak oluşturulmuş eski sitelere erişmesine izin vermeye devam edecek. Microsoft'un ana web özellikleriyle Internet Explorer 11'i desteklemeyi bırakması iyi bir ilk adımdır. 

Destek değişikliklerinin yanı sıra Microsoft, 9 Mart 2021'de Microsoft Edge'in mevcut eski sürümü için desteği bırakmayı planlıyor. Destek tarihinin sona ermesinden sonra, Edge'in eski sürümü artık güvenlik güncellemelerini almayacak. Microsoft, mevcut Windows 10 kullanıcılarını Chromium tabanlı Edge tarayıcısına geçiriyor ve şirket, yeni cihazların ve gelecekteki Windows özellik güncellemelerinin hepsinin yeni Edge tarayıcısını içereceğini söylüyor.

İşte Kaynak >>>  https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/microsoft-365-apps-say-farewell-to-internet-explorer-11-and/ba-p/1591666

Yazıya Puan Ver
1 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: