Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Online Satış ve Alışveriş Sitesi Nasıl Kurulur?

Online Satış ve Alışveriş Sitesi Nasıl Kurulur?
Online Satış ve Alışveriş Sitesi Nasıl Kurulur?
13/08/2020
0 Yorum
Ö.Faruk
4803

Online satış siteleri korona virüs ile ivme kazandı,peki online satış sitesi nasıl kurulacak? kimler online satış sitesi kurabilir? Bilindiği üzere yaşadığımız çağda her şey dijital platform üzerine dökülmektedir. Online alışveriş sitesi kurmak da hem fiziki olarak mağazası bulunanlara hem de yalnızca depo sahibi olarak online satış sitesi yapmak isteyenler için bir ihtiyaçtır. Önemli olan bir online satış sitesi için gerekenleri bilmek ve iyi yönetmektir.

Editörün Notu  : Kafam çok karışık, Online Satış Sitesi açmak konusunda bir fikrim yok diyorsanız, ücretsiz olarak Penta Yazılım Firmamız ile irtibata geçebilirsiniz! İster ofisimizde ister telefondan yardım/görüş  talebinde bulunabilirsiniz. 

Türkiyenin en büyük online satış ve alışveriş sitelerini eminim merak etmişsinizdir. Hayallerinizi küçümsemeyin o yüzden sizlere ilham verecek Türkiyenin En İyi 10 e-Ticaret Sitesi konumuzu okuyabilirsiniz.

Online Satış Sitesi İçin Gerekenler Nelerdir?

Online satış sitesi kurmak için gereken ilk şart bir firma sahibi olmaktır. Ülkemizde bulunan ve faaliyet gösteren yaklaşık 6000 online satış sitesi vardır. Bu nedenle vergi mükellefi olan firmalar daha çok tercih edilmektedir. Eğer firma sahibi olmadan bu işe girişmek istiyorsanız şahıs şirketi kurmak veya adi ortaklık kurmak maliyeti düşük ve işlemleri en kısa süren seçeneklerden birisidir.

Online Satış Sitesi kurmak istiyorsanız ve bir firmanız yoksa "Şahıs Firması Nasıl Kurulur" yazımızı okuyabilirsiniz. 

Online satış ve alışveriş sitesi kurmak için gereken bir diğer önemli konu ise alan adı belirlemesi ve satın alınmasıdır. Alan adı için .com veya .com.tr tercih edilmelidir. “.com” tercih edilmesi ile firma daha küresel bir görünüm kazanacaktır. İlerleyen dönemlerde yalnızca ülke içi değil yurtdışına da satış yapmak istiyorsanız “.com” alan adını tercih etmelisiniz. Ayrıca marka tescil başvurusu olmadan .com.tr uzantısına kalkışılmamalıdır.

Penta Yazıım Firması olarak, hayallerinizi gerçekleştirmenin keyfini yaşıyoruz. E-Ticaret Konusunda profesyonel ekibimiz ile başınız hiç ağırmadan modern ve kullanımı kolay e-Ticaret sistemine sahip olabilirsiniz! Penta Yazılım  e-ticaret çalışmaları hakkında bilgi almak istiyorsanız tıklayın

Online Satış veya başka bir deyimle e-Ticaret sistemlerimize ilişkin referanslarımıza ulaşmak için tıklayın! 

Online Satış Sitesi Kurmanın Maliyeti Nedir?

Ücretsiz web site hazırlama araçları kullanıldığında ödeme ve hosting maliyeti dışında herhangi bir ücret ödemek durumunda kalınmaz. Ödenecek ücret minimum olsa da bir online satış ve alıveriş sitesi kurmak istiyorsanız hiçbir ücret ödemeden bu işin altından kalkmanız mümkün değildir.

  • Alan adı (domain) maliyeti: 10 ile 30 dolar arasında değişiklik göstermektedir. Online satış sitesini fiziki bir mağaza gibi düşünmelisiniz. Bu nedenle isim oldukça önemlidir. Firmayı en iyi yansıtacak alan adı seçilmelidir. Alışveriş sitesi isim önerilerini gözden geçirerek kullanıcıların alışveriş yapmada isim tercihlerini incelemelisiniz.
  • Hosting maliyeti: Kullanıcılar online alışveriş sitelerini 7 gün 24 saat boyunca açık olan bir mağaza olarak görmektedir. Bu nedenle kaliteli ve düzgün çalışan bir hostinge sahip olunmalıdır. Mağaza sürekli açık tutularak her saat hizmet verilebilmelidir. Basit bir online satış sitesi için hosting maliyeti ayda birkaç yüz TL’Dir. Ancak hosting depolama alanı ürün sayısı ile doğru orantılı olarak artış göstermektedir. Ziyaretçi trafiği fazla olan bir site için hosting hızlı tüketilir. Bu nedenle ek bütçe gerekmektedir.
  • E-Ticaret yazılım güncellemeleri: Hızla değişen dijital platformlara ayak uydurmak için zaman zaman birtakım güncellemeler gerekmektedir.

Domain ve Hosting Nedir? Konumuzu inceleyerek, daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz!

Hazır bir online satış sitesi satın alındığında fiyat 800 TL’den başlamaktadır. Web sitesinin içerisinde istenilen özellikler arttıkça fiyat da artış göstermektedir. Kendinize ait bir web sitesi tasarlatmak istiyorsanız Penta Yazılım ile iletişime geçerek size en uygun çözümlere sahip olabilirsiniz.

Online Satışta Ödemeler Nasıl Yapılmalıdır?

Ödeme konusu hem kullanıcılar hem de site sahipleri için oldukça önemlidir. Her iki taraf da ödemelerin pratik ve hızlı bir şekilde ödeme yapmak ister. Ayrıca potansiyel müşterileri çekebilmek için ödeme konusuna özen gösterilmelidir.

Kredi kartı ile ödeme hem kullanıcılar hem de site sahipleri için vazgeçilmez bir konumdadır. Kredi kartı güvenli bir alışveriş sunmaktadır. Site sahiplerinin kredi kartı ile ödeme yöntemini kullanıcılara sunabilmesi için SSL kullanımı zorunludur.

3D Secure, kullanıcılara zaten güven veren bir kredi kartı ile ödeme yöntemini daha da güvenilir bir hale getirmektedir. 3D Secure, kredi kartı bilgileri girildikten sonra kullanıcılara yalnızca bir kez kullanabilecekleri kodu telefonlarına göndermektedir. Herhangi bir dolandırıcılık söz konusu olmaması için oldukça önemlidir.

BKM Express, kart bilgilerini her site ile paylaşmak istemeyen kullanıcılar için bir çözüm sunmaktadır. Kart bilgileri yalnızca BKM Express üzerinde saklanarak ödeme yöntemine gidilmektedir.

Online Satış Siteleri Kurulurken Yapılan Hatalar

  • Bu hataların başında karmaşık ödeme yöntemleri gelmektedir. Kullanıcılar ne kadar karmaşık ve uzun adımlardan sonra ödeme yapabildiklerine dikkat etmekte ve tercihini bu yönde kullanmaktadır.
  • Düzgün çalışmayan bir site içi arama sistemi satış oranlarını olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle ayrıntılı arama filtreleri kullanılmalıdır.
  • Bir ürünün müşterisine nasıl sunulacağına site sahipleri karar vermelidir. Fiziki bir mağazada müşteri kendisi ürünü incelemektedir. Dijital platformda kullanılan kötü ve kalitesiz resimler müşterileri olumsuz yönde etkilemektedir.
  • Ürün açıklamalarının yetersiz düzeyde bırakılması da yapılan hatalardan biridir. Ayrıntılı ürün açıklamaları online satış sitesi için oldukça önemlidir. Burada online satış site sahipleri ürünü iyi pazarlayabilme yeteneğine sahip olmalıdır.
  • Ödeme seçenekleri sınırlı olmamalıdır. Farklı ödeme seçenekleri farklı müşteriler anlamına gelmektedir.

Yetersiz bir online satış sitesine sahipseniz bu özellikleri düzeltmek mümkün olmayabilir. Kar oranınızı arttırarak daha iyi bir alışveriş deneyimi sunmak için Penta Yazılım ile iletişime geçebilirsiniz.

Yazıya Puan Ver
6 Kişi Puan Verdi