Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Web Tasarım Örnekleri

Web Tasarım Örnekleri
Web Tasarım Örnekleri
15/10/2021
0 Yorum
Banu Horoz
1262

Markaların web siteleri incelendiğinde, bazen mükemmel tasarıma sahip web tasarım örnekleri görülmektedir. Bu örneklerden yararlanarak ideal web sitesini kurmak mümkün. Hedef kitleye uygun doğru web sitesini tasarlamak zor görülebilir. Ancak doğru karar vermek için birkaç tasarım fikriyle, e-ticaret siteleri arasında yer alınabilir. Bu konuda ilham kaynağı olması açısından en başarılı e-ticaret siteleri örnekleri aşağıda sıralanmıştır.

Başarılı E-Ticaret Web Tasarım Örnekleri

Gelin birlikte başarılı e-ticaret web tasarım örneklerini inceleyelim.

Amazon

Başarılı e-ticaret sitesi örneklerinden ilk akla gelen Amazon’dur. Çünkü bir e-ticaret sitesi tasarımının nasıl olması gerektiğine dair en güzel örneklerden biridir. E-ticaret alanında dünyanın en büyük sitesi denilince, akla Amazon gelmektedir. Amazon e-ticaret sitesini başarılı yapan faktörlerden olan tasarım özelliklerine bakalım:

 • Kullanıcı dostu bir tasarıma sahiptir. Böylece kullanıcılar istediklerini kolaylıkla bulabilmektedir.
 • Amazonun sitesinde gömülü bir arama motoru web tasarım örnekleri arasında verilebilir. Bu arama motoru sayesinde müşteriler alışveriş tecrübelerini hızlandırırlar. Ayrıca aradıklarını kolayca bulabilirler. Ziyaretçiler, en ilgili ürünü çoklu filtre seçeneği ile görebilirler.
 • Uluslararası e-ticarette en büyük site olmasına rağmen, basitleştirilmiş bir arayüz kullanılmaktadır.
 • Amazon e-ticaret sitesinin işlevsel özelliği nedeniyle, ziyaretçiler seçenek çokluğu içinde boğulmadan, sitede kolayca dolaşabilmektedir.

Apple

Apple web sitesi teknolojik ürünleri vurgulamak için tasarlanmıştır. Ürün sayfaları açılış sayfası gibidir. Satış teklifleri, ürünün en iyi şekilde tanıtımı, kaliteli görsellerle harika bir web tasarımıdır.

E-ticaret siteleri arasında Apple minimal ve sade bir tasarıma sahiptir. Web tasarım örnekleri arasındaki bu tasarım, şık, estetik özellikleriyle ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir. Ayrıca beyaz alanın hâkimiyeti ve sade fon kullanımı ile ziyaretçiler yakın ürünlerin fotoğraflarından rahatsız olmamaktadır.

Coal and Canary

Coal and Canary mum satan sıradan bir web sitesi değil. Kanada’da olan bu mum üreten firma her türlü kokulu mumu satmaktadır. Ayrıca web sitesinin alt bilgilerinde, Kanadalı gururu yansıtılmaktadır. Bunun yansıtılmasıyla, site ziyaretçilerine yerel bir firmanın ürünlerini destekleyecekleri belirtilmiş olunuyor. Coal and Canary e-ticaret sitesinin örnek web site tasarımları arasında olmasında etkili olan özellikleri belirtilecektir. Bu özellikler firmaları için web tasarım fikirleri arayanlara rehber olacaktır.

 • Sitede yeni ürünler afişlerle öne çıkarılmaktadır.
 • Ürün galerisi incelenerek alışveriş kolaylıkla yapılabilmektedir.
 • Koku bulucu adlı filtreleme ile nasıl bir koku arandığı bulunabilmektedir.
 • Bu tasarımında, ürünlere birden çok erişim noktası sağlanmıştır. Böylece ziyaretçiler kendi tarzları için en güzel ürünü bulabilmektedirler.
 • Bu e-ticaret sitesinde marka sadakati oluşturulmaya çalışılması, web tasarım örnekleri arasında gösterilmelidir. Çünkü bu siteyle hedeflenen, müşterilerle tek seferlik satış yapmak değildir. Web sitesinin alt kısmında ziyaretçiler, firmanın sadakat programı hakkında bilgi edinebilirler. Bu program için firmanın sosyal medya hesaplarını takip edebilirler. Ayrıca firmanın sosyal medya hesaplarını başkalarına tavsiye edebilirler. Böylece firmadan kupon ve indirimler kazanabilirler. Burada görüldüğü gibi, bir web sitesi tasarlanırken daimi müşteri kazanmak için marka sadakati programını uygulamak başarıyı getirecektir. Böylece firmanın satışı artacak ve firma büyüyecektir.
 • Coal and Canary web sitesinde kampanyalar yapılmaktadır. Müşteriler satın aldıkları mumları kullandıktan sonra kaplarını mağazaya geri götürmektedirler. Böylece bir sonraki yapacakları alışveriş için indirim kazanmaktadırlar. Web sitesinde yapılan bu kampanya ile müşteriler alışverişe teşvik edilmektedir. Ayrıca firma geri getiren atıklarla, çevreyi korumaya katkıda da bulunmuş olmaktadır.

Welly

Welly, Amerika’da kurulmuş ilkyardım markasıdır. Web sitesi ise modern bir tarzda tasarlanmıştır. Sade ve minimal e-ticaret siteleri için web tasarım örnekleri arasında gösterilmelidir. Bu sitenin tasarım özelliklerini inceleyelim.

 • Bu e-ticaret sitesinin arayüzü basittir.
 • Ayrıca web sitesinde beyaz alan fazladır.
 • Web sitesindeki tipografik hiyerarşi sayesinde okunabilirlik özelliği göze çarpmaktadır. Sitelerin başarılı web tasarımları için tipografik hiyerarşi dikkat edilmesi gereken bir özelliktir. Ayrıca bu özellik sayesinde ziyaretçiler firmanın ürünleri hakkında daha çok bilgi edinmektedir.
 • E-ticaret sitesindeki kullanılan renkler dikkat çekmektedir. Sitede arka planda beyaz renk kullanılmıştır. Metin için yeşil renk, turuncu rengi ise vurgu için tercih edilmiştir. Bu renklerin kullanılması ile ziyaretçiler kolaylıkla aradıklarına yönlendiriliyor. E-ticaret sitesinde dönüşüm oranlarını artırmak isteyenler bu tasarımdan ilham alabilir.

Cottons Jaipur

Cotton Jaipur sanal mağazası, Hint kadın kıyafetleri satmaktadır. Kıyafet alanında e-ticaret sitesi tasarlamak isteyenler bu siteden ilham alabilir. Web tasarım örnekleri arasında,Cotton Jaipur sitesinin özelliklerine bakalım:

 • Cotton Jaipur sitesinin ana sayfası dikkat çekici tasarlanmıştır.
 • Web sitesinde beyaz alanlar sayesinde ziyaretçilerin dikkati ürün görsellerine çekilmektedir.
 • Ekranın farklı taraflarında ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu kategorilerde görseller ve kısa metinler konumlandırılmıştır. Ayrıca müşteriler keşfet ile daha fazla inceleme yapabilmektedirler.
 • Web tasarım örnekleri arasında filtreleme özelliği de bulunmaktadır. Müşteriler web sitesinde ürünleri kategorilerine, bedenlerine ve fiyatlarına göre filtreleyebilmektedirler. Böylece insanlar aradıklarını kolayca bulabilmektedir.
 • Hızlı görüntüleme özelliği ile müşteriler kıyafetleri alışveriş sepetine ekleyebilmektedirler. Bu işlemi yaparken, müşteriler ürün kataloğu sayfasından ayrılmak zorunda kalmazlar. Başarılı web siteleri özelliği arasında, hızlı görüntüleme özelliği önemlidir. Çünkü bu özellikle, müşteriler alışverişe devam etme konusunda teşvik edilirler.
 • Sitenin setler kategorisinde kıyafet takımları beraber kullanılarak ziyaretçilere harika bir giyim tarzı sunulmaktadır. Böylece ziyaretçiler kendi tarzlarına uygun kombini kolaylıkla bulabilmektedir.
 • Sanal mağazanın satış politikası ve kuralları ile ilgili detaylar için menü kısmına bakmak yeterli olacaktır. Orada yardım ve bilgi seçenekleri bulunmaktadır. Müşteriler bu konularda bilgi sahibi olmak isterlerse kolaylıkla istedikleri bilgiye erişebilirler.

Protest

Protest e-ticaret sitesinde kıyafetler satılmaktadır. Web tasarım örnekleri arasında, kıyafet sitesi açmak isteyenler, protest sitesinden fikir alabilirler. Çünkü yaratıcı bir kıyafet sitesidir. Protest e-ticaret sitesinin tasarım özelliklerini gözden geçirelim.

 • Protest web sitesinde gezinmek kolaydır.
 • Ayrıca bu site modern ve işlevsel tasarlanmıştır.
 • Diğer web sitelerinden ayrılan özelliği ana sayfasındaki tıklanan afiştir.S itelerin başarılı web tasarımları arasında, ana sayfadaki afiş gösterilebilir. Butonlara basılınca görseldeki ürünler hemen satın alınabilmektedir.
 • Protest sitesinde filtreleme seçenekleri geniştir. Ziyaretçiler aradıkları ürünün özelliklerini yazarak kolayca ürüne ulaşabilirler. Böylece hızlıca alışverişlerini yapmış olurlar.

Cleverchefs

Cleverchefs sitesindeki yemek görselleri çok iyi kalitededir. Yemekler hazırlanırken yakın plan çekilmiş fotoğraflar bu sitesinin tasarımında kullanılmıştır. Siteyi ziyaret edenler, ekibimiz bölümüne bakarak yemekleri yapanlar hakkında bilgi edinebilirler. Bu firma bünyesinde çalışan her üyenin başlık, resim, kısa biyografi ile bilgileri ziyaretçiler ile paylaşılmaktadır. Bu tür sitelerde ne yapıldığı ve kimin yaptığı gibi bilgilerin paylaşılması web tasarım örnekleri açısından önemlidir. Çünkü müşteriler tarafından işletmeye güven duyulmasını sağlamaktadır.

Cleverchefs sitesinin, örnek web site tasarımları özelliklerinden biri de ziyaretçilerin işletme ile doğrudan yazışmasıdır. Siteyi ziyaret edenler ekranın alt kısmından açılan pencereden ürünler hakkında sorularını sorabilmektedirler. Ayrıca fiyatlar ve rezervasyon hakkında detaylı bilgi alabilmektedirler.

Ziyaretçiler canlı sohbet ederek iletişim bilgilerini bırakabilirler. Böylece işletmeden birinin kendileri ile iletişime geçmesini sağlayabilirler. Bu vesileyle Cleverchefs müşteri hizmetleri müşterilere dönüş yaparak alışveriş süreçleri ilerleyebilmektedir.

Nova Smart Home 

Nova Smart Home, İzlanda’da bir telekomünikasyon firmasıdır. Bu firma akıllı ev cihazları satmak için ilgi çekici bir web sitesine sahiptir. Mikro özellikte ve kullanıcı dostu bu site, herkesin ilgisini çekecek şekilde tasarlanmıştır. Nova Smart Home sitesinin web tasarım örnekleri açısından özelliklerine bakalım.

 • 3D animasyon ile tasarlanmış bir ev modeli ile ürünler interaktif gösterime sunulmuştur.
 • Web sitesinde navigasyon kategorisi seçildiğinde, ürünün ev modelinde nerde kullanıldığı göstermesi, en güzel web sitesi örnekleri arasında gösterilmektedir.
 • Kategoride akıllı ev ürün listeleri incelenebilir.
 • Bu e-ticaret sitesi bilgisayarda nasıl kaliteli hizmet veriyorsa, mobil cihazlarda da aynı kalitede hizmet vermektedir. Çünkü site mobil cihazlara uyumlu tasarlanmıştır.

Smokehause

Smokehause sitesi tasarımında geleneksel işletme hissi oluşturmaya çalışılmıştır. Böylece ziyaretçilerin ilgisi çekilerek memnuniyet yaratılmak istenmektedir.

Et ürünlerini sergilemek için bir kasabı andıran sürüklenebilir bir afiş kullanılmaktadır. Web sitesine giren müşterilere açıklayıcı olmak adına hoş geldiniz mesajı verilmektedir. Bu mesajda müşteriler siteyi nasıl kullanacakları hakkında bilgi edinebilmektedirler.

Web tasarım örnekleri içinde, alışveriş sepetine eklenen her ürün için olumlu bildirimler belirmesi bulunmaktadır. Böylece müşteri ile etkileşim kurularak, olumlu bir tecrübe kazanılması sağlanmaktadır.

Bite Toothpaste

En iyi e-ticaret sitelerinden biri olan Bite Toothpaste diş macunu markasıdır. Bu web sitesi dikkat çekici şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca bu sitede doğal diş macunlarının neden kullanılması gerektiği vurgulanmaktadır. Bite site tasarımının başarılı olmasını sağlayan özellikleri aşağıdadır.

 • Sitedeki kayan afiş güzel yayınlardaki yorumlarla doldurulmuştur. Sayfanın aşağısında müşterilerin yorumlarından oluşan bir yer bulunmaktadır.
 • Web tasarım örnekleri arasında gösterilecek bir özellikte, bu sitenin ana sayfasında ürünlerle ilgili tüm sorular yanıtlanmıştır. Ürünlerin içerikleri, ürünlerin faydaları ve ürünlerin nasıl kullanılması gerektiğiyle ilgili cevaplar verilmiştir. Ayrıca gösterilmek için birkaç adet hero shots bulunmaktadır.
 • Sitedeki bu faktörler ziyaretçiler için yönlendirici ve kullanıcı dostu olarak görülebilir. Ziyaretçiler sitede kendilerini güvende ve mutlu hissedeceklerdir.

Frans Hals Museum

Frans Hals Museum’un sitesi renkli bir web sitesi isteyenler için ilham kaynağı olacaktır. Frans Hals Müzesi sitesinin tasarım özelliklerinin neden başarılı olduğunu aşağıda açıklayalım.

 • Bu site tasarımı, ziyaretçilerin dikkati önemli noktalardan uzaklaşmadan, ilgi çekici web sitesi oluşturulabileceğini göstermektedir.
 • Sitenin metinleri için siyah renk kullanılarak doğru bir tercih yapılmıştır. Ayrıca renk yelpazesini dengelemek için yeterince beyaz alan bulunması, web tasarım örnekleri arasında verilebilir.
 • Web sitesi kullanıcı dostudur. Her konuda ziyaretçilerine kolaylıklar sunmaktadır.

Vegan Essentials

Vegan Essentials web sitesi, geniş ürün yelpazesi olan firmaların web sitesi tasarımları için uygun olabilecek sitelerdendir. Bu e-ticaret sitesinin neden ürün çeşidi fazla olan işletmelerin siteleri için başarılı web tasarım örnekleri arasında olduğunu açıklayalım.

 • Vegan Essentials e-ticaret sitesinde net sınıflandırma ve etiket sistemi bulunmaktadır. Böylece ziyaretçiler aradıkları ürünlerle kolayca ulaşmaktadırlar.
 • Sitede filtreleme özelliği bulunmaktadır. Bu sanal mağaza özel diyetleri olan ziyaretçilere göre olduğu için, filtreleme sistemi ona göre tasarlanmıştır. Web tasarım örnekleri arasında verilecek filtreleme, malzemelere göre sınıflandırma yapmaktadır.
 • Bu e-ticaret sitesi tasarım konusunda tam olarak hedefini yakalamıştır. Tasarımda yeşil rengin yanında bitkisel unsurlar kullanılmıştır. Dikkati dağıtmamak için bitki teması sayfanın altında yerleştirilmiştir.

Simply Chocolate

Simply Chocolate’ın çok dikkat çekici bir web sitesi vardır. Bu sanal mağazada etkileyici tasarım faktörleri kullanılmıştır. Bu da çoğu e-ticaret sitesinden, Simply Chocolate ayırmaktadır. Farklı ve etkileyici web sitesi tasarımı yapmak için Simply Chocolate sanal mağazasının tasarımını gözden geçirelim.

 • Sitede navigasyon menüsü yanlamasına düzen kullanmaktadır. Böylece harika bir dönüş yapmaktadır. Bu özellikle ziyaretçiler sayfa inceleme tecrübesinde, etkileşimlerde daha rahat olmaktadırlar. Ziyaretçilerin daha uzun sitede kalması sağlanmış olunuyor.
 • Web tasarım örnekleri arasında gösterilecek bir özellik, tek sayfada tüm ödeme aşamalarının yapılmasıdır. Siteden alışveriş yapanlar, ödeme bilgileri, fatura, kargo tercih gibi aşamaların hepsini tek sayfada hallediyorlar. Bu da sitenin tasarımının işlevselliğini göstermektedir.

Skullcandy

Skullcandy’nin sanal mağazası oldukça etkileyici tasarlanmıştır. Muhteşem ses cihazları görselleri paylaşılarak ziyaretçilerin dikkati çekilmektedir. Bu web sitesinin en güzel web sitesi örnekleri arasında olmasının nedenlerini belirtelim.

 • Web sitesinde günlük hayatta ürünlerin nasıl kullanılacağı resimlerle gösterilmektedir. Ayrıca ünlü kişiler fotoğraf çekimlerinde modellik yaparak, markanın imajına katkı sağlamaktadırlar.
 • Web sitesinin alt tarafında yapışkan bir sepete ekle butonu konulmuştur. Böylece ziyaretçiler yukarı çıkmadan hemen alışveriş yapabiliyorlar.
 • Sitedeki her ses cihazının akılda kalacak şekilde sloganı bulunması, web tasarım örnekleri arasında gösterilebilir. Böylece markanı hafızalara kazınması amaçlanmaktadır. Ayrıca müşterilerin ürünler hakkında olumlu hisler beslemesi sağlanmaktadır.

Microbrasserie À la Fût

Aslında bir restoran sitesidir. Ancak e-ticaret kısmı, ziyaretçilere eşya ve evde özel bira ürünleri satmaktadır.

Bu web sitesinde en önemli özellik ödeme sürecinin kolaylığıdır. Sepet butonuna tıklandığında anında ödeme sayfası açıldığından başarılı web siteleri arasında gösterilmektedir. Yüklenme süresiyle vakit kaybedilmemektedir.

Sitede her aşama sekmelerle ayrılmıştır. Ziyaretçiler ödeme adımına giden süreci görebilmektedirler. Alışveriş için tüm ayrıntılar doldurulduktan sonra tüm bilgiler kolaylıkla kontrol edilebilmektedir.

Scott Resort & Spa

Scott Resort & Spa’nın web sitesi, konaklama işletmeleri için web sitesi örneği olarak idealdir. Bu konaklama web sitesinin müşteriler için ilgi çekici olmasının nedenlerine bakalım.

 • Web sitesinin temiz ve sade görünümü kullanıcıların ilgisini çekmektedir. Böylece Scott Resort &Spa ’da hemen yer ayırmak istemektedirler.
 • Diğer konaklama sitelerinden ayrılan yönleri ise, sitelerinde etkileyici görseller kullanarak tekliflerini sunmaktadırlar. Bunun için tam genişlikteki galeriler ve tekrarlı videolar kullanılmaktadır.
 • Ziyaretçiler sitede gezinirken kullanıcı tecrübesini artırmak için animasyonlar ortaya çıkması, web tasarım örnekleri arasında gösterilebilir.
 • Sayfanın en altında tatil yerinin instagram akışı görülebilmektedir. Bu pazarlama yönünden etkili olmaktadır.
 • Bu e-ticaret sitesinde tam ekran kaplayan navigasyon bulunmaktadır. Bu özellik web sitesine, son derece modernlik ve özgünlük katmaktadır. Ayrıca navigasyon kullanıcılara daha fazla bilgi ekleme alanı oluşturmaktadır.

DDNA

Mücevher ya da başka takı ürünleri satan firmaların web sitesi için, DDNA sitesi örnek alınabilir. Bu web sitesinin tasarım özelliklerinin, örnek web site tasarımları arasında gösterilmesinin nedenlerine bakalım.

 • Web sitesi sayfası portföy galerisi tarzındadır. Böylece ürünler etkileyici bir yolla sergilenmektedirler.
 • Sitede mini fotoğraf ızgaralar yerine kayan afiş kullanılmaktadır. Böylece her ürün merkeze yerleşmiş olmaktadır.
 • DDNA sayfasının üst köşesinde filtre sistemi konumlandırılmıştır. Mücevher satan web sitelerinde bu özellik çok kullanışlı olacaktır.

Lou Board

Lou Board e-ticaret sitesi en iyi şekilde tasarlanmıştır. Bu web sitesinde elektrikli kaykay satılmaktadır. Sitede alınacak ürünle müşteriye bir yaşam tarzı sunulduğu vurgulanmaktadır. Lou Board e-ticaret sitesi tasarımının başarılı olmasını sağlayan özelliklerine bakalım.

 • Bu kaykay sitesinin tasarımında cesur renkler kullanılarak mükemmel bir sanat ortaya çıkarılmıştır.
 • Sitenin menü çubuğundaki tipografi, boşluklar ve kalınlıkdikkat çekmektedir.
 • Paralaks kaydırma ile kenarsız ve büyük görseller birleştirilmesi, web tasarım örnekleri arasında gösterilebilir. Böylece sayfada 3 boyutlu izlenim oluşturulmuştur.
 • Bu sitede Lou Board ’un hareketli görselleri belirli aralıklarla konumlandırılmıştır. Ayrıca hareketli görsellerin ziyaretçileri bunaltmamalarına dikkat edilecek şekilde ayarlama yapılmıştır. Bu özellik web sitesinin kullanıcılar tarafından benimsenmesini sağlamaktadır.

Sonuç olarak; var olan mağazanın veya firmanın fiziksel sınırları içinde sıkışıp kalmak doğru olmayacaktır. Bunun için bir e-ticaret sitesi tasarımı yaptırılarak, hedef kitleye ulaşılmaya çalışılmalıdır. Ya da kurulmuş olan e-ticaret sitesinin performansını artırmak gerekmektedir.

Yazıya Puan Ver
1 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: