Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Web Tasarım Teklifi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Web Tasarım Teklifi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Web Tasarım Teklifi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
06/06/2021
0 Yorum
Sevilay Ş.S.
1018

Web tasarım teklifi alırken dikkat edilmesi gerekenleri araştırdığımız yazımızda web sitesi tasarlatmak isteyenlerin, daha iyi bir sonuç alabilmesi için firmaya sağlaması gereken bilgileri derledik. Web sitenizi tasarlatmak için teklif almadan önce yazımızı göz atmanız faydalı olacaktır!

Günümüzde web sitesi sahibi olmanın öneminden ve profesyonel bir görünüm sağlamaya yardımcı olacağından daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Web sitesi tasarlatmak isteyen kişi ya da firmanın yapacağı ilk iş bir web yazılım firması ile anlaşmak olacaktır. Bu noktada muhatabınız olan firmanın isteklerinizi doğru anlayarak doğru fiyat teklifini sunması adına bazı bilgilere sahip olması gerekir.

Web Tasarımda Teklif Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web tasarım hizmeti için anlaşacağınız firmadan teklif almadan önce, firmaya bazı bilgiler sunmanız gerekmektedir. Bu bilgiler, anlaşacağınız firma için web tasarımın içinde bulunduğunuz alan ile sunduğunuz ürün ve hizmetin en iyi şekilde ifade edileceği bir web sitesi tasarlayabilmesi adına oldukça önem arz etmektedir. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir.

  • Ürün veya hizmetin tanımı

Web tasarımı yaptıracağınız firmaya kuruluşunuzun sunduğu ürün ve hizmetlerin tanımını yapmanız sizin için doğru ve anlamlı web tasarımını ortaya çıkarmaları için en önemli unsurdur.

  • Web tasarımı yaptırmak istemenizin nedeni

Eğer mevcut bir web siteniz varsa yeni bir web tasarımı yaptırma sebebinizi anlaşacağınız firmaya açıklamanız faydalı olacaktır. Böylece eski web tasarımınızda eksik bulduğunuz ya da sorunlu gördüğünüz kısımlar üzerine odaklanılmasını sağlayabilirsiniz. Web tasarımınızdaki zayıf yönleri belirleyebilir, diğer yandan güçlü yönleri de revize ettirerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

  • Müşteri profili

Web tasarımı yaptırırken ürün veya hizmet sunduğunuz müşteri profilinin bilgisi de web yazılım firmaları için önemli bilgiler arasında yer alır. Web siteniz, ziyaretçi veya müşterilerinizin dikkatini çekecek bir tasarıma sahip olmalıdır. Bu sebeple nüşteri profiliniz web sitenizin tasarımı üzerinde oldukça büyük bir etkiye sahiptir.

  • İçerik

Web tasarım teklifi alırken anlaşacağını firmadan talep edeceğiniz içerikler varsa bu içeriklerle ilgili bilgileri firmaya sunmanız fiyat teklifi alırken işinize yarayacaktır. Buna göre firma içeriklerin türü ve sayısına göre size en uygun dönüşü saylayabilecektir. Ayrıca içeriklerinizin ve web sitenizin tasarımında yer alacak öğeler için renk şemalarınız, logonuz, belirlediğiniz yazı tipleri varsa bunları da firmayla paylaşmanız tasarım için oldukça yararlı sonuçlar verecektir.

  • Örnek Siteler

Web tasarım yaptırırken sizinle benzer alanda ya da benzer işler üzerine çalışan web sitesi örneklerini firmanız ile paylaşmanız fiyat teklifi alırken süreci hızlandırmak için iyi bir seçenektir.

  • SEO

Profesyonel bir web sitesi görünümü için SEO’nun öneminden daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Web tasarımda fiyat teklifi alırken sitenizin iç SEO uyumlu olmasını isteyip istemediğinizi firmaya belirtme de teklifin hızlıca oluşmasına yardımcı olacaktır.

  • Eğitim

Web tasarımda fiyat teklifi alırken anlaşacağınız firma ile işi teslim aldığınızda size sağlayabilecekleri eğitimler üzerine konuşmanız faydalı olacaktır. Web sitenizi teslim aldıktan sonrası için panel eğitimi, mail ya da içerik girişi hizmeti gibi konularda ne gibi destekler alabileceğinizi araştırmalısınız.

  • Süre

Web tasarım teklifi alırken dikkat edilmesi ve gözden kaçırılmaması gereken en önemli unsurlardan biri de sitenizi teslim alabileceğiniz süre ve süreç hakkında bilgi sahibi olmaktır. Fiyat teklifinizi alırken, firmaya web tasarım sürecinin nasıl işleyeceği ve tasarımın kullanıma ne zaman açılacağı gibi konularda danışabilirsiniz.

Web tasarımda fiyat teklifi alırken elbette yukarıda belirttiğimiz ana unsurlar dışında pek çok madde akla gelebilir. Sitenizde yer alacak fotoğraf, medya veya sosyal medya bağlantılarınızdan çevrimiçi anketlere, kullanılabilirlik testlerinden dil seçeneklerine, hosting hizmetinden süreç içerisinde firmadan kendinize bir muhatap sağlanıp sağlayamayacağınıza aklınızda olan tüm sorular için detaylı bir bilgi alışverişi ile web siteniz için en uygun fiyat teklifini alabilirsiniz.

Özetle web tasarım teklifi alırken dikkat edilmesi gereken unsurlar, ürün veya hizmet sunduğunuz alan ve müşteri profili ile şekillenirken, özellikle bulunmasını istediğiniz öğelerle zenginleşmektedir. Web tasarımın içeriğinin niteliğinin de önemli konuların başında geldiğini unutmamanız gerekir. Web sitenizin tasarımı yaptırırken teknik kısımlara hakim değilseniz anlaşacağınız firmadan daha önceki işlerini ve referanslarını talep edebilir, tasarımınız için örnek fikirler edinebilirsiniz. Tüm bunlardan sonra anlaştığınız firma ile irtibat halinde olarak sürece hakim olabilir ve hayalinizdeki web tasarımına sahip olabilirsiniz.

Yazıya Puan Ver
1 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: