Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Web Tasarımın E-ticaret ve Blog Sitelerine Etkisi

Web Tasarımın E-ticaret ve Blog Sitelerine Etkisi
Web Tasarımın E-ticaret ve Blog Sitelerine Etkisi
13/01/2021
0 Yorum
Sinan Ö.
1204

Web tasarımı hem e-ticaret hem de blog siteleri açısından oldukça kritik bir konudur. Sunulan bilginin ve ürünün daha fazla kullanıcıya ulaşması, tasarımın kalitesine bağlıdır. Aynı zamanda kullanıcıların sitede daha kaliteli bir deneyim elde etmesi de tasarımın ne derece iyi olduğuna bağlıdır. Bu nedenle web tasarım konusu, bir web sitesinin en önemli konularından birisidir. Peki genel anlamda iyi bir web tasarımı sitelere ne gibi avantajlar katar? Gelin göz atalım.

Web Tasarımın SEO Konusuna Etkisi

İyi bir web tasarımı, iyi kodlanmış bir site meydana getirir. İyi kodlanmış bir site ise her anlamda kaliteli bir sitedir. Özellikle de hız ve arayüz konusunda ziyaretçilerine tatmin edici bir deneyim sunar. Sade ve etkili kod dizimine sahip sitelerde, aşağıdaki özellikler görülmektedir:

  • Site daha hızlı açılır. Bunun nedeni, kodlamanın sade ve yenilikçi bir biçimde yapılmış olmasıdır. Gereksiz CSS ve JS kodları, sitenin hızına inanılmaz ölçüde etki eder. İyi bir tasarımcı, bu noktada hangi düzeltmelerin yapılması gerektiğini çok iyi bilir.
  • Sitenin arayüzü kullanıcı dostudur. Bu sayede ziyaretçi sitede gezerken zorluk yaşamaz. Sitede istediği bölgelere kolayca erişebilir ve kısa sürede bilgi edinebilir ya da ürün satın alabilir.
  • Site güvenlik açığı konusunda başarılıdır. Bu sayede ziyaretçilerin bilgileri güvence altındadır ve saldırılara karşı önlem alınmıştır. Gerek eklenti kullanımı gerekse iyi kodlanmış bir admin paneli sayesinde siteler brute force gibi ataklara karşı daha etkili bir savunma gösterir.

Yukarıdaki özelliklerin sonucunda ise aşağıdaki eylemler meydana gelecektir:

  • Kullanıcılar siteden hemen çıkmayacaktır. Zira site açılırken beklemek zorunda kalmazlar. Bu durum, bounce rate dediğimiz hemen çıkma oranını düşürür ve SEO’ya doğrudan etki eder.
  • Hızlı bir site, hem arama motorları hem de müşteriler tarafından sevilir ve akılda kalıcı olur. Müşterilerin daha fazla ziyaret etmesi ve daha uzun ziyaret süreleri, arama motorlarını tatmin edecektir.

Web Tasarımın Dijital Pazarlama Alanındaki Önemi

Dijital pazarlamada sadece doğru stratejiler alıcı ile ürünü olabildiğince kolay ve güvenilir bir yolla buluşturur. Kolaydan kastımız hız kavramı iken güvenden kastımız ise sitenin güvenilir olmasıdır. Bu iki husus, yalnızca iyi bir web tasarımı ile gerçekleştirilecektir. Siz ne kadar iyi ürün satarsanız satın, eğer siteniz yavaşsa ve kullanıcıya güven vermiyorsa bu durumda emekler ziyan olabilir. İşte tam bu nedenden dolayı Penta Yazılım, müşterilerine uzun yıllardan kaliteli web tasarım hizmetleri sunmaktadır. Bu sayede e-ticaret site sahiplerinin web tasarım konusunda yıllardır bir numaralı adresi olarak bilinmektedir.

Bir örnek üzerinden konuyu biraz daha açalım. Bir müşteri olduğunuzu düşünün. Web tasarım hizmeti almak istiyorsunuz. İnternet üzerinde arayacağınız kelime(ler) muhtemelen “Web tasarım hizmetleri” olacaktır. Bu noktada ilk sayfadaki siteleri gözden geçireceksiniz. Birinci sıradaki site, diğer sitelerden daha popüler olarak görülebilir ancak o an ya da genel olarak sitede yavaşlık söz konusu olabilir. Bu durumda sitenin birkaç saniye geç açılmasına tahammül edemez ve hemen diğer siteye geçmek istersiniz. Zira alternatif boldur.

Sonunda hızlı açılan bir site bulduğunuz farz edelim. Bu durumda alacağınız hizmetin sayfasını bulmak istersiniz. Ancak o da ne? Kategorilerde böyle bir hizmet sayfası görünmüyor. Ya da ana sayfa o kadar karışık ki tanıtım metninin fazlalığından dolayı hizmete erişemiyorsunuz. Bu durumda diretmek yerine hemen diğer bir alternatife geçmek aklınızda gelir. İşte dijital pazarlamada başarılı olan siteler, hem hız hem sadelik hem de güvenilir bir tasarıma sahiptir. Özetle dijital pazarlamada başarılı olmanın yolu, iyi bir web tasarım hizmeti almaktan geçer.

Web Tasarım Hizmetlerinin Blog Sitelerine Etkisi

E-ticaret sitelerinde iyi bir web tasarım hizmetinin nasıl sonuçlandığını yukarıda anlattık. Bir de pazarlamanın söz konusu olmadığı duruma göz atalım: Yani blog sitelerine. Blog siteleri, ziyaretçilerin bilgi alması ve ürüne yönlendirilmesi açısından oldukça kritik bir değer taşır. Bu nedenle blog sitelerindeki en önemli durumlardan birisi de etkili medya kullanımıdır. İyi bir web tasarım hizmetinde her şey yerli yerindedir. Dinamik bir menü sayesinde ziyaretçi sitede gezinmekten zevk alır. Yazı düzeni ve fontu, kullanıcıların okumasına olanak sağlar şekildedir. Bu durumda ziyaretçi siteye girdiğinde olabildiğince fazla yazıyı görebilir ve etkili menü tasarımı sayesinde aradığı yazıya sadece birkaç tıklama ile kavuşabilir.

Profesyonel web tasarım hizmeti, ziyaretçinin daha kısa sürede daha fazla bilgi edinmesine olanak sağlar. Bu da bileşenlerin, eklentilerin ve görsellerin etkili tasarım hizmetinden nasibi almasıyla gerçekleşecektir. Daha fazla ürün satmak ya da daha fazla okuyucuya erişmek istiyorsanız, Penta Yazılım’ın etkili web tasarım hizmetlerinden faydalanabilir ve uygun fiyatlara dinamik bir web sitesine sahip olabilirsiniz!

Yazıya Puan Ver
0 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: