Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Wordpress Site Hızlandırma Teknikleri

Wordpress Site Hızlandırma Teknikleri
Wordpress Site Hızlandırma Teknikleri
11/01/2020
0 Yorum
Ö.Faruk
1865

Hız Neden Önemlidir?

Google'da ilk sıralarda çıkabilmenin bir çok şartı vardır fakat  Google'un en önemli şartı sitenin hızıdır.  Yani siteniz rakip sitelerden hızlıysa üst sıralamalarda çıkma olasılığınız yüksektir. 

Ayrıca modern çağın insanları içinde hız önemlidir. İnsanlar sitelerin içeriklerini incelerken hızlı hızlı dolaşmak isterler. Ziyaretçileriniz eğer sitenize 4 saniyeden önce ulaşamıyorsa sitenize girmekten vazgeçerler ziyaretçilerin neredeyse %25 bu şekilde düşünmektedir. Kendinizi düşünün, bir siteye tıkladınız, 4-5 saniye içinde açılmıyorsa ne yapıyorsunuz? Hemen başka bir siteye giriyorsunuz. İşte siz yavaşlığından şikayet ettiğiniz bir siteye girmekten vazgeçtiğinizde başka bir siteye girdiğinizde google bunu hemen analiz ediyor ve hızlı sitenin sıralamasını yükseltiyor. 

Wordpress Site Nasıl Hızlandırılır?

  1. Sitemizin önce hatalarını, yavaşlık sebeplerini, doğrularını ve yanlışlarını tespit etmek için gtmetrix isimli  aracımıza tıklıyoruz.

Test your site butonuna tıkladıktan sonra, 10- 15 saniye boyunca sitenizin taranmasına izin verin ve bekleyin.

Şimdi sonuçlar geldi, buradaki sonuçlarımızı yorumlayarak sitemizin hızını ve pagespeed scorunu nasıl kısayoldan artıracağımıza bir göz atalım. 

Hızımızın B ve C Skorlarını verdiğini gördünüz. Burada önemli olan tek  şey "Fully Loaded Time" yani açılış hızıdır.  Şimdi sitemizin hızını 3 veya 2 saniyenin altına indirmeye çalışalım.

Eklenti Silerek Site Hızlandırma

İşinize yaramayan, aktif olarak kullanmadığınız eklentileri silmeniz gerekir.  Silerken önce "Etkisizleştirin" Sonra Devredışı bırakıp silmenizi tavsiye ederim.  Kullanmadığınız eklentileri silerek sitenizin hızını artırabilirsiniz. Bu artırma küçükte olsa etkilidir. Kesinlikle tavsiye edilir.

 

Cache İle Wordpress Site Hızlandırma

Cache eklentisi ve ön bellekleme teknoloji ile sitemizin hızını artırabiliriz. Eklentiler arama bölümüne "Cache" yazarak popüler bir cache kurmalısınız. Biz en iyi cache olarak "Wp Fastest Cache" Eklentisini tavsiye ediyoruz. Wp Fastest Cache En İyi Performans Ayarları için lütfen tıklayın!

 

2 Adımda Wordpress Site Hızlandırma

Şuan sadece 3 gereksiz eklenti silindi ve Wp Fastest Cache eklentisi kuruldu şimdi aşağıdaki test sonuçlarını görelim!

Sadece 2 adımda Wordpress sitenin açılış hızını 3 saniyeye düşürdük ve mükemmel bir sonuç elde ettik! Diğer eksikliklerimizi giderdiğimizde sitemizin hızı neredeyse 2 saniyeden az olacağından hiç şüpheniz olmasın!

 

Daha Daha Hızlı Wordpres Sitesi Hızlandırma Tekniği Son 2 Adım!

Birincisi gtmetrix sonuçlarımzda 2.sekmede yer alan "YSLOW" sekmesine tıklıyoruz.  Buradaki hataları "Google" aratarak manuel olarak düzeltebilirsiniz. Bunları düzeltmeniz karşısında yaklaşık 1 saniyelik bir düşük sağlayacağınızdan şüpheniz olmasın!

YSLOW SONUÇLARINI MANUEL OLARAK DÜZELTME YOLUYLA HIZLANDIRMA

Cloudflare Kullanarak Site Hızlandırma

Cloudflare kullanmıyorsanız, kesinlikle kurun, güvenlik ve sunucu sağlığı için önemlidir. Sitenizin hızını daha fazla artırmak için mükemmel bir yoldur. Ücretsiz bir uygulamadır! Siteye gitmek için tıklayın

Cloudflarede dikkat etmeniz gereken 2 husus vardır!

Brotli özelliğinin aktif olmasından emin olunuz. İkinci olarak Rocket Loader'ide aktifleştirin. Hızlandırmak işte bu kadar!

Bunları yaptıktan sonra cloudflare Caching kısmına gelin, Purge Everything sekmesine tıklayıp temizleyin.!  

 

 

Yazıya Puan Ver
1 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: