Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Hepsiburada'da Nasıl Mağaza Açılır (Hemen Satıcı Olun)

Hepsiburada'da Nasıl Mağaza Açılır (Hemen Satıcı Olun)
Hepsiburada'da Nasıl Mağaza Açılır (Hemen Satıcı Olun)
10/10/2020
0 Yorum
Ö.Faruk
2602

Hepsiburada son zamanlarda en çok Hepsiburada'da mağaza nasıl açılır kelimesi ile aranmış, bunu Google verilerine dayanarak söylüyoruz. Hepsiburada son dönemlerde gerek televizyon reklamlarında gerek de pandemiden dolayı verdiğimiz siparişlerin merkezi olan bir e-ticaret sitesidir. İsterseniz bir kitap isterseniz de bir cep telefonu satın alabilirsiniz. Peki hepsiburada sitesinde satıcı nasıl olunur ya da nasıl satıcı hesabına sahip oluruz sorusunun cevabını bu makalemizde sizlere ayrıntılı olarak vereceğiz.

Hepsiburada Nedir ?

Hepsiburada 1998 yılında kurulan bir e-ticaret sitesidir. Çok kategoride ürün bulundurması,site kullanılabilirliği,hizmet bakımından rakiplerine göre bir adım önde olmasından dolayı aylık 100 milyondan fazla trafik alıyor. Bu yüzden satıcı adaylarının tercihlerinden biri de çoğu zaman hepsiburada oluyor. Ancak avantajları olduğu gibi dezavantajları da var. Gelin bunları ele alalım.

Hepsiburada'da mağaza açmak ve para kazanmak konusunda rakiplerinize fark atmak istiyorsanız, mutlaka kendinizi e-ticaret alanında geliştirmeniz, blog yazıları okumanızı tavsiye ederiz.  Hepsiburada da neler satabilirim? diye düşünüyorsanız Stoksuz e-Ticaret Yapmak konusunu mutlaka okuyun!

Hepsiburada Avantajları - Para Kazandırır mı?

  • Büyük kitle,büyük satış

Aylık 100 milyondan fazla trafik alan hepsiburada Play Store ve App Store da ise rakiplerine göre iyi oranlarda indirme sayısı alıyor. Hepsiburada mağaza açmak sizi büyük kitlelerle tanıştırır. Siz reklam yapmasınız bile sizin satış yaptığınız sitenin reklamını televizyonda,internette vb. Yerlerde zaten hepsiburada kendisi yapıyor. Bu yüzden E-Ticaret'e başlayanlar hepsiburada da satıcı hesap açmak istiyor.

  • Ürün yönetimi ve analizler

Hepsiburada mağaza açmak ile işler bitmiyor, hepsiburada da mağaza açarak kolaylıklara sahip olursunuz, Ürün yönetimi ve analizler sayesinde herhangi bir 3.taraf programa gerek kalmadan hepsiburada sizin için hazırladığı satıcı panelini kullanarak ürünleriniz hakkında satış oranları ve bunlara benzer sizin için altın değerinde olan bir özelliği kullanabilirsiniz. Aynı zamanda ürün eklemek ve ürün yönetimi de küçük eğitimler bitirdikten sonra kullanması gayet kolay olan bir özellik. e-Ticaret konusunda analizleri doğru yapmalısınız. Yoksa yanlış bir hareketten dolayı elinizde olan kaynakları kapatabilirsiniz. 

Hepsiburada Dezavantajları

  • Marka ve Öne çıkmak

Hepsiburada  satıcı hesabı oluşturdunuz peki olumsuzluklar nelerdir dediğinizi duyar gibiyim ; Hepsiburada markaların yarıştığı bir platform değilde fiyatlar ve ürün çeşitliliğinin yarıştığı bir platform. Yani eğer bir kullanıcı sizden bir kitap aldıysa diğer kitabı da yine aynı satıcıdan alacağı kesin olmaz. Hepsiburada  genellikle en ucuz fiyatlı satıcıyı gösteren bir algoritmaya sahip. Bu yüzden sürekli müşteri ve satıcılar arasında yükselmek gibi bir durum yok. Hepsiburada satıcı olup ürün satarken bunları da gözönüne alın.

  • Komisyon Ücretleri

Her şey çok iyi gitti, hepsiburada mağaza açtınız ve koca alışveriş deryasına katıldınız ve artık hepsiburada da satıcı oldunuz ama unutmadan söyleyelim, her E-Ticaret sitesinde olduğu gibi Hepsiburada da da komisyon ücretleri mevcut. Komisyon ücretleri ürünün kategorisine göre değişiyor. Sizin satacağınız ürüne göre komisyon oranı da tabii ki de değişecek.

Hepsiburada da satıcı hesabı açmak ücretsizdir. Aynı zamanda aylık aidat ya da yıllık hesap ücreti bulunmamaktadır.

Hepsiburada mağaza açmak konusunda bir sürü sorulan sorular var şimdi aşağıda sizler için mağaza sahiplerini ilgilendiren soru ve sorunlara cevap vermeye çalışacağız. Hepsiburada satıcısı olmak öncelikle sabır ve ürün takibi ister. Çünkü para kazanmak için sabır ve gündemi takip etmek önemlidir. 

  • Hepsiburada da mağaza açmadan da ürün satışı yapılabilir mi?

Hepsiburada da satış yapıp para kazanmak için hepsiburada tarafından onaylanmış bir satıcı hesabınızın olması gerekmektedir.

  • Hepsiburada da komisyon oranlar yüzde kaçtır ?

Hepsiburada da sattığınız her üründen belli bir komisyon alınır. Bu komisyon ürünün kategorisine göre değişir. Buradaki linke tıklayarak güncel komisyon oranlarına bakabilirsiniz. Hepsiburada para kazanmak konusunda komisyonları düşük tutmaktadır. Mağaza sahiplerini düşünmektedir. 

Hepsiburada Satıcı Hesabı Açmak

İlk olarak hepsiburada da bir satıcı hesabı açmak için bir şirket ya da bir vergi levhasına sahip bir işletmenizin olması lazım. Hepsiburada mağaza açmak için şahıs şirketi olabilirsiniz.  Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur yazımız tam size göre mutlaka okuyun ayrıntılı bilgiye sahip olun! Eğer yoksa hepsiburada da satıcı hesabı açamazsınız. İlk olarak buraya tıklayarak satıcı sayfasına gidebilirsiniz. Bu sayfa da sizi satıcı olmakla alakalı bilgilendiren yazılar mevcut.

İlk olarak standart hesap kısmına bastıktan sonra önünüze karşınıza böyle bir ekran gelecek. Mağaza adı kısmından hepsiburada.com da kullanacağınız olan Mağaza adını yazın. Ardından ise yüksek güvenlikli bir şifre oluşturun. Zaten alt kısımda sizin güvenli bir şifre oluşturmanız için gerekli kurallar açıklanmış.

İkinci kısma geçtiğimiz zaman ise bu formu dolduran hakkında bilgileri dolduracağınız bir sayfa açılıyor. İlk olarak adınız ve soyadınızı yazın. Ardından cinsiyet ve şirketteki asıl pozisyonunuzu doldurun. Sonra ise telefon numarası ve kullandığınız bir telefon numarasını yazın. Ardından ise hepsiburada nın gizlilik ve rıza antlaşmasını kabul ettiğini beyan ettiğiniz kutucuğu işaretleyin. İsterseniz bu antlaşmaları okuyabilirsiniz. 

Bu kısımda ise sizin şirketinizin vergi,iletişim,banka ve fatura bilgilerini doldurun. Bu kısımları doğru doldurup hepsiburadaya gönderin. Ardından ise 7-14 gün içerisinde satıcı hesabınız doğrulanacak. Bilgileri doğru ve hatasız doldurmayı unutmayın. Hepsiburada mağaza açmak konusunda son adımı da böylelikle yapmış olduk!

Hepsiburada da vergi sistemi

Türkiye Cumhuriyetinin resmi kanunlarına göre internetten yapılan satışlarda vergi kesilir. Vergi oranlarına yine komisyonlar gibi kategoriye göre değişir. Bu yüzden yaptığınız satışlarda kestiğiniz faturalara göre aylık ve yıllık olarak vergi öderseniz.

Yazıya Puan Ver
3 Kişi Puan Verdi