Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

e-Ticaret Pazaryerleri ve Başvuru İpuçları

e-Ticaret Pazaryerleri ve Başvuru İpuçları
e-Ticaret Pazaryerleri ve Başvuru İpuçları
02/11/2020
0 Yorum
Kaan Can B.
1574

Merhabalar, Gelişen dünyamızda artık şahıslar ve şirketler alışverişlerini internet üzerinden yapmakta. Müşterilerinize ürünlerinizi ve hizmetlerinizi en hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırmak ise E-ticaret altyapısına sahip pazaryerlerinde geçekleşmekte. Peki, ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi en kolay şekilde nasıl Pazar yerlerinde satışa çıkarabilirsiniz. Konumuzda “Hepsiburada, N11, Gittigidiyor, Amazon Türkiye, Trendyol, Çiçek Sepeti” gibi Türkiye’nin büyük ve milyonlarca müşteriye sahip e-ticaret sitelerindeki işlemlere ve sürece değineceğiz.

Yine konumuza başlamadan önce önemli bir kaynak olduğunu düşünüdüğümüz Sanal Mağaza Nedir isimli makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Pazaryerlerinde satış yapabilmek yani mağaza açabilmek için öncelikle birkaç resmi evraka ihtiyacınız bulunmakta; Şahıs Şirketi Nasıl Olunur? İsimli makalemiz ile bu evraklara çok kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Gerekli Evraklar Listesi

 • Şirket ticaret unvanı
 • Şirket türü
 • Vergi kimlik numarası
 • Ticari sicil numarası
 • Satış yapılacak kategori / kategoriler
 • İsim Soy isim
 • E-posta
 • Faaliyet Belgesi
 • İmza sirküleri (Sicil kaydı bulunmuyor ise imza beyanı evrağı eklenebilir.)
 • Banka bilgileri
 • Vergi Levhası
 • Ticaret Sicil Gazetesi

Bu evraklar haricinde e-ticaret sitelerinin mağaza açmak isteyen şahıslar ya da kurumsal müşterilerinden istediği Sözleşmeler bulunmakta. Bu sözleşmeler her firma için farklılık gösterse de ortalama 20 sayfalık “Pazaryeri Satıcı Üyelik Sözleşmesi” ,“Komisyon Anlaşması”, “ Satıcı İlan ve İşbirliği Sözleşmesi” gibi evraklar imza sirkülerine uygun bir şekilde kaşelenip imzalanmalı.

Yukarda saydığımız firmalarda nasıl bir süreç ve ne tarz zorluklar sizi bekliyor. Öncelikle evraklarınız tam ve eksiksiz olduğu sürece herhangi bir sorun yaşamadan pazaryerlerindeki mağaza açılışlarınızı gerçekleştirip ürün satışınıza başlayabiliyorsunuz. Peki, sorunlar hangi süreçte ve nasıl yaşanmakta

Hepsiburada, pazaryerleri arasında en çok evrak inceleyen ve hep hata bulan bir firma genel yaşanan sorunlar şu şekilde;

İmza Sirküler düzgün ve okunaklı olmalıdır.
Sözleşme Ve (ek-3) Pazaryeri Satıcı Bilgi Forumu’nda ki imzalar müşterek olmamalıdır.
Faaliyet Belgesi 6 ay içinde olmalıdır.(fakat eğer faaliyet belgenizin süresinin bitmesin 1 yâda 1 buçuk ay kalmışsa yine evrakınızı reddediyorlar.

Hepsiburada'da mağaza nasıl açılır ve satıcı nasıl olunur konulu yazımızıda okuyarak daha geniş kapsamlı bilgiler edinebilirsiniz.

Çiçek Sepeti diğer tüm pazaryerleri arasında ıslak imzalı evrakı adresine kargo olarak isteyen tek firma yani evrakı internet üzerinden sistemlerine yüklemeniz yetmiyor ayrıca evrakın imzalı halini de sizi kayıt olduğunuz mail adresine atmış oldukları bir şirket adresine istiyorlar.

N11, Gittigidiyor, Trendyol, Amazon Türkiye Pazaryerleri Sorunsuz bir şekilde evraklarınızı yükleyip incelemelerin ardından onay alabileceğiniz ve hemen satışa başlayabileceğiniz yerler,

Peki, Pazaryerlerine başvurular nereden yapılmakta

HepsiBurada için aşağıda bulunan adresten üye olarak mağaza açılış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • https://merchant.hepsiburada.com/account/sign-up/?returnUrl=/

Trendyol için  buraya tıklayarak üye olarak mağaza açılış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz

N11 için  buraya tıklayarak  üye olarak mağaza açılış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Çiçek Sepeti için  buraya tıklayarak üye olarak mağaza açılış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gittigidiyor için  buraya tıklayarak üye olup ardından kurumsal üyeliğe geçmeniz gerekmekte bunun ardından mağaza açılış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Gittigidiyor'da nasıl satıcı olunur konulu makalemiz size cok daha ayrıntılı bilgiler verecektir.

Amazon Türkiye için buraya tıklayarak üye olarak mağaza açılış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

e-Ticarete atılma firkiniz varsa e-Ticarette dikkat edilmesi gerekenleri mutlaka bilmeniz gerekir. Blog sayfamızdaki e-ticaret konularını okuyarak harika bilgiler edinebilirsiniz.

Yazıya Puan Ver
1 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: